#0

Czesc. Przede mną trasa na ponad 700km na raz. To ogolnie nie jest duzo ale jade Yamahą XT......no wlasnie,to nie jest sprzet na takie przeloty,wiec chcialbym poprawic sobie komfort jazdy na siedzeniu. Sa podkladki żelowe i siatki takie z dziurkami na siedzenie. Co lepiej sie sprawdzi ?

Karpaty
#1
Rozumiem, że na strzała chcesz tą trasę zrobić? Robiłem już takie przeloty na strzała, ogółem nie jest to jakiś spektakularny wyczyn. Sam mam żelową kanapę, ale w sumie na motocyklu jeżdżę sporo, także tyłek mam przyzwyczajony niezależnie od rodzaju kanapy. Wcześniej miałem zwykłą i nie czułem w sumie na niej większego dyskomfortu. Postoje staram się zgrywać z tankowaniem, żeby maksymalnie skrócić do minimum, prędkość przelotowa na optymalnym poziomie, tak aby nie absorbowała zbyt dużej koncentracji, wysiłku fizycznego, a jednocześnie można było przyciąć na czasie podróży. Na drogę polecam jedzenie łatwostrawne lub nawet lekko się przegłodzić. Na upały warto zaopatrzyć się w soki pomidorowe. Nie znam xt 660, ale na XXie przy dłuższych przejazdach najwcześniej odzywają się u mnie skurcze bioder.   Na wszelki wypadek dobrze jest mieć ze sobą również dętkę https://readytoride.com.pl/DETKA-MICHELIN-CH-21-UHD-TR4-80-100-21-90-90-21-OFF-ROAD-GRUBOSC-4MM-p3879